افزايش امنيت گوشی های آیفون در برابر نفوذ پليس

شرکت اپل اعلام کرد تنظيمات موجود در گوشي‌هاي آي‌فون را با هدف جلوگيري از دسترسي هکرها و ساير افراد بدون داشتن مجوز قانوني مناسب تغيير خواهد‌داد.

افزايش امنيت گوشی های آیفون در برابر نفوذ پليس

براساس گزارش BBC، اين اقدام اپل مي‌تواند کار را براي نيروهاي پليس كه حين تحقيق درباره پرونده‌هاي مختلف به گشودن قفل گوشي‌ها نياز پيدا مي‌كنند را بيش از هميشه دشوار سازد. شركت مي‌گويد هدف اين تغييرات بي‌اثر کردن روند اجراي قانون در آمريکا نيست.
اين شركت يکي از مخالفان سرسخت اجبار شرکت‌هاي فناوري به ايجاد دسترسي به ارتباطات و اطلاعات کاربران از سوي مقامات دولتي و پليس بوده است. پليس مي‌گويد دسترسي به امكان قفل‌گشايي از گوشي‌هاي آي‌فون و آي‌پد بدون نياز به مجوز براي فعاليت‌هاي آنها حياتي است.
شركت اپل در سال ۲۰۱۶ درزمينه شکستن قفل گوشي مهاجمي كه کشتار سان‌برناردينو را انجام داد با پليس همكاري نكرد؛ حتي باوجود حكم دادگاه كه به اپل دستور داده بود به FBI براي گشودن قفل تلفن عامل اين کشتار و دسترسي به اطلاعات آن کمک کند.
خودداري اپل از اين همكاري باعث شد پليس آمريکا با کمک شرکت ديگري نرم‌افزاري براي گشودن قفل گوشي ايجاد كند. پليس فدرال آمريکا نام اين شرکت و هکرهايي که در ساخت اين نرم‌افزار همكاري داشتند را اعلام نكرده‌است.
داده‌هاي کاربران در سيستم عامل iOS به طور خودکار رمزگذاري مي‌شوند و درصورتي كه دستگاهي قفل باشد، بدون داشتن رمز ورود دسترسي به آن غير ممکن مي‌شود.
اپل در بيانيه‌اي اعلام كرد به طور مداوم در حال تقويت امنيت محصولات خود براي محافظت از كاربران در برابر هکرها، سارقان هويت و رخنه و نفود به اطلاعات شخصي آنها است. همچنين اعلام كرد به نهادهاي مجري قانون احترام مي‌گذارد و قصد لطمه وارد كردن به تلاش‌هاي آنها در راستاي ارتقاي امنيت را ندارد.
تغييرات جديد در تنظيمات آي‌فون‌ها با هدف جلوگيري از دسترسي غير قانوني و بدون‌مجوز به اين گوشي‌ها از طريق درگاه USB ايجاد خواهد شد.
منبع خبر: همشهری آنلاین دانش
1 پاسخ دادن

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *