امنیت بیشتر در سیستم اسکنر اثر انگشت با بررسی حرارت دست

به نظر می رسد کم کم باید اسکنرهای اثر انگشت که در زیر صفحه نمایش یا پشت گوشی قرار می گیرند را به فراموشی بسپاریم زیرا در آینده نه چندان دور، کمپانی ها قصد دارند این نوع شیوه امنیتی را زیر نمایشگر گوشی قرار دهند تا بتوانند حرارت دست کاربر را اندازه گیری کرده تا مطمئن شوند فرد استفاده کننده حتماً انسان است و ربات نمی باشد.

امنیت بیشتر در سیستم اسکنر اثر انگشت با بررسی حرارت دست

گروهی از محققان کره ای اعلام کردند که توانسته اند سیستم اسکنر اثر انگشتی را طراحی نمایند که هم شفاف است و هم انعطاف پذیر که می تواند فشار و حرارت دست فرد کاربر را بررسی و اندازه گیری کند.

سنسور تولید شده، حاصل تحقیقات مرکز تولید صفحه نمایش سامسونگ در مؤسسه علم و تکنولوژی اولسان کره جنوبی می باشد.

آنگونه که محققان توضیح می دهند، زیادتر اسکنرهای اثر انگشت استفاده شده در گوشی های امروزی، شفاف نیستند بنابراین باید زیر یک بریدگی، پایین صفحه نمایش یا پشت قاب گوشی مخفی شوند. با اینکه اپل با معرفی سیستم فیس آی دی خود در آیفون ایکس این مشکل را حل کرده است، ولی شرکت های تولیدکننده گوشی به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند اسکنرهای اثر انگشت را زیر صفحه نمایش به صورت مخفی به کار بگیرند زیرا این اقدام اپل مانند پاک کردن صورت مسئله است.

این سنسور تولید شده می تواند به راحتی فشار و حرارت به وجود آمده توسط نوک انگشت را به خوبی حس و اندازه گیری کند تا صاحب دستگاه به درستی شناخته شود. به نظر می رسد امنیت این حسگر به حدی است که با استانداردهای پلیس فدرال آمریکا (FBI) نیز تطابق دارد.

نباید انتظار داشته باشیم که سنسور تولید شده بتواند مقدار تب را از نوک انگشت ما تشخیص دهد زیرا طراحی آن به شکلی است که بتواند حرارت دست ما را بررسی نماید تا مبادا فرد سوءاستفاده کننده ای قصد داشته باشد با یک دست مصنوعی یا ربات قفل دستگاه را باز کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *