بزرگ ترین حمله اختلال سرویس در تاریخ

بزرگ ترین حمله اختلال سرویس توزیع شده تاریخ، به وب گاه گیت هاب انجام شد.

به گزارش «the hill»؛ سایت «گیت هاب» (GitHub)، به تازگی مورد حمله اختلال سرویس توزیع شده (DDOS) قرار گرفت. این حادثه، به عنوان بزرگ ترین یورش رخ داده تاکنون شناخته می شود.

با توجه به گزارش گیت هاب، در تهاجم یادشده، بیش از یک هزار سامانه ی خودمختار، با فرستادن ترافیک داده ای برابر ۱٫۳۵ ترابیت در ثانیه، به گیت هاب حمله کردند. همچنین اعلام شد:

سرورهای این وب گاه، به مدت ۵ دقیقه زیر فشار بودند.

۵ دقیقه پس از آغاز حمله گیت هاب، مسئولان این سایت، با به کارگیری فناوری «پرولکیس» (Prolexic)، شدت حمله را کاهش داده، با آن مقابله کردند. از این نوآوری، برای جلوگیری از تجاوز بسته های ویرانگر نرم افزاری به سرور استفاده شد. شمار این بسته ها، به ۱۲۶٫۹ میلیون عدد در ثانیه می رسید. درنهایت ۸ دقیقه بعد از شروع یورش، این واقعه به صورت کامل متوقف شد.

مقامات آکامای در وب گاه این شرکت نوشتند:

این حمله، بزرگ ترین نمونه مشاهده شده تاکنون است. وسعت این رویداد، بیش از ۲ برابر بات نت میرای در سپتامبر ۲۰۱۶ و احتمالا بزرگ ترین گونه عمومی آن، به شمار می رود.

جاش شائول (Josh Shaul)، معاون مدیر امنیت اینترنت آکامای نیز توضیح داد:

فناوری این شرکت، به گونه ای طراحی شده که قادر است حملاتی را با وسعت حتی ۵ برابر بزرگ تر هم کنترل کند.

 

بزرگ ترین حمله اختلال سرویس در تاریخ


مقامات شرکت نام برده افزودند:

افزایش قدرت حملات به شیوه یادشده، دور از انتظار نیست؛ زیرا بسیاری از سرورهای «مم کشد» (Memcached) به کار رفته در وب گاه، به سادگی در دسترس اینترنت قرار دارند. این یورش سایبری به گیت هاب، همچنین به وسیله بدافزاهای هدایت شده ازسوی بات نت صورت نگرفته؛ زیرا سرور بالا، به آسانی با آدرس های IP برساخته، قابل دستکاری است.
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *