حمله هکرها به ادارات دولتی تایوان

هکرها به ۵ اداره دولتی تایوان در سال میلادی گذشته حمله کرده اند.

یک منبع دولتی بلند پایه تایوان اعلام کرد:

در سال گذشته دفتر ریاست جمهوری، وزارت رفاه و بهداشت، وزارت امور خارجه و امور داخلی و کمیسیون نظارت بر امور اقتصادی ، از جمله ادارات دولتی هستند که توسط هکرها مورد هدف قرار گرفتند.

حمله هکرها به ادارات دولتی تایوان

دولت تایوان شیوع رویدادهای اطلاعاتی امنیتی را بر اساس شدت آن به ۴ سطح دسته بندی کرد که سطح یک خفیف ترین و سطح ۴ بدترین آن به حساب می آیند.

سطح یک شامل از کارانداختن موقت یا دیفیس صفحات وب است. رویدادهای سطح ۲ و ۳ سه به ترتیب مربوط به تخریب سیستم ثانویه و اصلی می شوند؛ اما تایوان تاکنون رویداد سطح ۴ را تجربه نکرده است. این سطح زمانی رخ می دهد که سیستم های مرکزی بیش از یک اداره ی دولتی تخریب و اسرار دولتی ربوده می شوند.

۱-در سال گذشته ۱۵۱ رویداد توسط وزارت خانه ها و سازمانه های نظارت شده توسط دیوان اجرایی گزارش شده است.به این ترتیب که ۱۱۶ حادثه سطح یک، ۳۱ حمله سطح ۲ و ۴ رویداد سطح ۳ گزارش شده اند.

یک مقام رسمی ارشد دولتی بدون اینکه نامش فاش شود، اعلام کرد:

در سال گذشته یک نرم افزار مخرب در سیستم امنیت اطلاعات مرکزی وزارت بهداشت یافت شد که ظاهرا به منظور سرقت اطلاعات تایوانی هایی که تحت پوشش برنامه ی بیمه ی ملی سلامت (NHI) هستند کار گذاشته شده بود.

این مقام دولتی گفت:

خوشبختانه ما توانستیم حمله ی سطح ۳ را پیش از اینکه این اطلاعات ربوده شوند متوقف سازیم.» وی افزود:  ما معتقدیم هکرهای چینی پشت این حمله بوده اند.

مقام یاد شده شرح داد وزارت امور خارجه، وزارت کشور و کمیسیون در سال گذشته حمله ی سطح ۳ را تجربه کرده اند. حمله به وزارت خارجه اطلاعات مسافرتی تایوانی هایی را هدف قرار داده که توسط دفتر امور کنسولی ثبت نام شده بودند. در وزارت کشور نیز سیستم خودکار صدور مجوز مهاجرت در فرودگاه های کشور مورد آسیب قرار گرفته است.

هکرهایی که کمیسیون را مورد هدف قرار داده اند اعلام کردند که ۸/۱ میلیارد دلار تایوان برابر با ۲۷/۶۰ میلیون دلار آمریکا طبق مبادلات ارزی رایج را از بانک بین المللی خاور دور (Far Eastern International Bank) سرقت کرده اند. دفتر ریاست جمهوری ۷ مرتبه مورد سرقت واقع شد، ۶ بار در سطح یک و یک بار در سطح ۲٫ حمله کننده های سایبری که این سیستم امنیتی اطلاعاتی را مورد هدف قرار داده بودند بیان کردند که به دلیل اقدامات حفاظتی جامع وگسترده در این سیستم موفقیت اندکی کسب نموده اند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *