دربازکن‌های هوشمند با قابلیت ارتقاء امنیت مجتمع‌های مسکونی

محققان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت دربازکن‌های هوشمندی را با قابلیت اتصال به تلفن همراه طراحی کردند که بدون نیاز به اینترنت می‌تواند تردد خودرو و یا افراد متفرقه در مجتمع‌های مسکونی را کنترل کند.

دربازکن‌های هوشمند با قابلیت ارتقاء امنیت مجتمع‌های مسکونی

مهندس اسلامی، از محققان این طرح با اشاره به طراحی و ساخت دربازکن‌های هوشمند با تاکید بر اینکه این سیستم به راحتی بر روی درهای ورودی و پارکینگ منازل، آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی قابل نصب است، افزود: با انتقال مالکیت منزل یا ترک سکونت در مجتمع‌های مسکونی، افراد از این سیستم خارج خواهند شد.

وی غیر قابل هک بودن را از مزایای این سیستم عنوان کرد و یادآور شد: کاربردی کردن این فناوری موجب حذف کلیدهای فلزی و یا ریموت‌ها و هزینه‌های جانبی آنها می‌شود و امکان باز کردن درب برای تعداد نامحدودی از افراد با استفاده از تلفن همراه شخصی فراهم خواهد شد.

اسلامی امنیت بالا به دلیل استفاده از رمز ورود، امکان نصب ماژور پشت پنل در بازکن بدون نیاز به هیچ تغییر و تعویضی در سیستم در بازکن، افزایش کاربران به تعداد نامحدود، قفل کردن دسترسی کاربر به سیستم و سهولت در قابلیت حذف کاربر را از دیگر مزایای دربازکن هوشمند دانست.

دربازکن‌های هوشمند با قابلیت ارتقاء امنیت مجتمع‌های مسکونی

این محقق با بیان اینکه سیستم‌ ساخته شده از طریق بلوتوث گوشی و بدون نیاز به اینترنت و Wifi  طراحی شده ‌است، ادامه داد: برد و مسافتی که با استفاده از این سیستم می‌توان درب ورود و خروج منازل را باز و بسته کرد حدود ۴۰ متر است. مدیران آپارتمان یا مجتمع‌های مسکونی با نصب این دستگاه می‌توانند امنیت ساکنین آپارتمان و مجتمع‌های خود را نسبت به تردد افراد غیر مجاز ارتقا دهند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *