سرقت اطلاعات محرمانه در هتل

سرقت اطلاعات محرمانه در هتل

سارقی در فرانسه اطلاعات محرمانه کارشناس یکی از شرکت‌های معروف فرانسوی را سرقت کرد(سرقت اطلاعات محرمانه در هتل).

سرقت اطلاعات محرمانه در هتل

افرادی ناشناس وارد اتاقی در هتل Mercure یکی از شهرهای فرانسه شده‌اند که در آن یکی از کارشناسان شرکت تالس (Thales) اقامت داشته است.

سارقان زمانی که این کارشناس در رستوران هتل بوده دو لپ‌تاپ او را به همراه یادداشت‌ها و مطالبی که حاوی اطلاعات محرمانه من‌جمله جلسات شرکت تالس بوده را سرقت کرده‌اند.

یکی از لپ‌تاپ‌ها اطلاعات مربوط به تسلیحات نظامی و داده‌های شخصی بوده است. این کارشناس در شرکت DMS که یکی از زیرمجموعه‌های تالس است، در حوزه توسعه سامانه‌های پدافند زیردریایی فعالیت می‌کرده است.

به گزارش روزنامه پاریسین (Parisien)، کلیه سیستم‌های کامپیوتری کارشناسان تالس با چندین رمز عبور محافظت‌شده و محتوای سیستم‌ها رمزنگاری‌شده‌اند. پلیس می‌گوید این سرقت یا از سوی یک دولتی انجام‌شده و یا نوعی جاسوسی برای شرکت‌های صنعتی بوده است.

شرکت تالس طراح و سازنده قطعات و تجهیزات الکترونیکی موردنیاز در صنایع هوافضا، حمل‌ونقل، صنایع دفاعی-نظامی و تجهیزات امنیتی است که دفتر مرکزی آن در حومه پاریس و شهر نوی-سور-سن قرار دارد.

تالس در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در رتبه ۴۷۵ شرکت‌های برتر دنیا قرارگرفته و حدود ۶۰٪ درصد از درآمد خود را از بخش تولیدات جنگ‌افزار کسب می‌نماید.

این شرکت تسلیحاتی فرانسوی در سال ۲۰۱۷ حدود ۹ میلیارد دلار فروش تسلیحات نظامی داشته که این رقم برابر با نیمی از درآمد این شرکت در آن سال بوده است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *