قابلیت حذف خودکار پیام ها برای ادمین گروه ها

پیام‌رسان واتساپ با انتشار نسخه آزمایشی قصد دارد قابلیت حذف خودکار پیام ها برای ادمین گروه ها و کاربران به ارمغان آورد.

قابلیت حذف خودکار پیام ها برای ادمین گروه ها

توسعه‌دهندگان واتساپ با انتشار نسخه بتا و آزمایشی ورژن ۲.۱۹.۳۴۸ اندروید قصد دارند قابلیت حذف خودکار پیام‌ها را به آن اضافه کنند تا ادمین گروه‌ها و کاربران بتوانند به‌طور خودکار در یک بازه زمانی مشخص پیام‌ها را حذف کنند.

پیشتر قابلیت حذف خودکار پیام در آخرین نسخه بتای واتساپ ۲٫۱۹٫۲۸۲ آزمایش شده بود که پیام‎‌های خود پاک شونده (Disappearing messages) نام داشت و برای کاربران محدودی فعال‌شده بود.

ارسال پیام‌های با قابلیت خود پاک شونده یکی از جدیدترین قابلیت و امکاناتی است که به برخی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان همچون تلگرام، اینستاگرام و اسنپ‌چت اضافه‌شده است.

چنانچه کاربری بخواهد پیامی را به‌صورت ایمن برای یکی از مخاطبان خود ارسال کند و یا تمایل داشته باشد که پیامش تنها برای مدت‌زمان کوتاهی برای مخاطب قابل‌مشاهده و خواندن باشد و پس‌ازآن به‌صورت خودکار از بین برود، قادر خواهد بود از این امکان جدید بهره بگیرد.

این قابلیت هنوز نهایی نشده و در نسخه ۲.۱۹.۳۴۸ در مرحله آزمون قرار دارد و از Disappearing messages به Delete Messages تغییر کرده است.

هنوز معلوم نیست نسخه نهایی واتساپ که این قابلیت را برای کاربرانش به ارمغان می آورد، چه تاریخی منتشر خواهد شد.

چنانچه نسخه نهایی ارائه شود ادمین گروه‌ها می‌توانند قابلیت حذف خودکار پیام‌ها را در گروه فعال سازند و ماندگاری پیام را روی ساعت، روز، هفته و ماه تنظیم نمایند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *