مشکل بانک های روسیه با روترها

هکرها طی یک حمله سایبری موفق شدند، یک ‌میلیون دلار از بانک‌های روسیه سرقت کنند. گفتنی است این حمله در راستای استفاده بانک ‌های روسیه از روترهای منسوخ شده، صورت گرفته است.

مشکل بانک های روسیه با روترها

در جریان یک رخداد سایبری، تبهکاران به بانک «PIR Bank» روسیه حمله کرده ‌اند. این بانک از روترهایی استفاده می‌ کرده که به ‌روزرسانی نشده و از نظر امنیتی آسیب‌پذیری ‌هایی داشته ‌اند.

هنوز هویت هکرها فاش نشده است و مشخص نیست این گروه هکری به کدام کشور وابسته است.

هکرها موفق شدند مبلغ ۹۲۰ هزار دلار را از بانک پی آی آر روسیه سرقت کنند. این مبلغ چند روز پیش از طریق سامانه اتوماسیون ایستگاه کاری مشتریان بانک مرکزی روسیه که به عنوان یک سیستم انتقال وجه بین بانکی و شبیه به سوئیفت است، منتقل شده بود.

این سامانه به ۱۷ حساب اصلی متعلق به بانک های روسیه، مبالغ را انتقال می دهد. البته هکرها بعد از سرقت این مبلغ به دنبال حملات دیگر به بانک پی آی آر روسیه بودند که توسط ماموران پلیس گروه آی بی شناسایی و جلوی آن گرفته شد.

به گفته بازجویان پلیس گروه آی بی روسیه، این یکی از جدی ترین تهدیدات به بانک ها در سراسر جهان است. این گروه اعلام کرد که رد پای این هکرها پیش از این در بریتانیا، آمریکا و روسیه دیده شده است.

طبق اطلاعات به دست آمده، هکرها از طریق مسیریاب های قدیمی به بانک پی آی آر روسیه دسترسی پیدا کردند و با نفوذ به سیستم انتقال وجه و ایجاد چندین دستور پرداخت و انتقال وجه این سرقت را رقم زدند.

این اولین سرقت موفق اینترنتی و برداشت وجه از بانک های روسی در سال جاری میلادی است و پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی تقریبا ۲ میلیون دلار از یکی از بانک های روسی با هک اینترنتی برداشته شده بود.

1 پاسخ دادن

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *